Tiktokeri më i famshëm Khaby Lame tregoi se si fitonte para: Besoni në ëndrrat tuaja

Tiktokeri më i ndjekur Khaby Lama, i cili është gjithashtu një hafiz i Kuranit, kujtoi fillimet e tij dhe mënyrën se si fitonte para dhe u dërgoi një mesazh të rëndësishëm ndjekësve të tij.

Komediani i ri ka 142.8 milionë ndjekës marramendës në aplikacionin e njohur, duke e bërë atë profilin më të ndjekur në TikTok. Mirëpo, nuk ka qenë gjithmonë kështu dhe tani ka treguar se si dukeshin fillimet e tij.

Khaby ndau një video në Twitter, ku shihet duke punuar në një kantier ndërtimi dhe duke drejtuar një kamion. Tashmë në momentin e dytë, ai ndodhet para një posteri të madh për fushatën e markës së modës Hugo Boss, me të cilën ka nënshkruar kontratë në fillim të vitit.

“Kurrë mos ndaloni së ecuri përpara dhe besoni gjithmonë në ëndrrat tuaja”, u tha ai ndjekësve të tij në një postim që tashmë është parë nga afro 3 milionë njerëz.
Ndjekësit e tij vërshuan postimin me komente në të cilat ndanë urime dhe lëvdata për senegalezin me një adresë në Itali.

“Është çmenduri se si jeta mund të ndryshojë. Unë po rrënjos për ty”, i shkruante një përdorues.

Meqë ra fjala, Lame filloi xhirimet në TikTok pasi humbi punën gjatë pandemisë së koronavirusit. Videot e tij “të heshtura”, por të shoqëruara me shprehje të habitshme të fytyrës, talleshin me situata të shumta dhe kështu u bënë hit mes përdoruesve.

Pavarësisht se nuk tha asnjë fjalë, Khaby gjeti me sukses një gjuhë të përbashkët me ndjekësit e tij dhe kjo i hapi shumë dyer të tjera.

Ai nënshkroi një kontratë me markën Hugo Boss në janar dhe u shfaq në fushatën #BeYourOwnBoss. Gjigandi i modës e përshkroi tiktokerin si “më shumë se një yll tjetër i mediave sociale”.

Këtë verë, Khaby zbuloi gjithashtu se ai nuk është vetëm një musliman dhe dikush që praktikon fenë, por edhe një hafiz i Kuranit.

Ai jeton ende në Itali, ku familja e tij u shpërngul kur ai ishte një vjeç dhe vetëm pak kohë më parë mori nënshtetësinë italiane.

Kategoritë
FunTë ndryshme