Tërmeti në Turqi, Shembët kalaja Gaziantepit e cila u ndërtua më shumë se 2200 vjet më parë

Pas tërmetit të fuqishëm në Turqi me magnitudë prej 7.8 ballësh, shihet se është shkatërruar shumëçka.

Kalaja e Gaziantepit e cila ishte ndërtuar më shumë së 2200 vjet më parë, ishte ajo që ishte prekur nga tërmetit dhe është shembur e tera mëngjesin e sotëm.

Kujtojmë se raportimet e para vijnë që ka mbi 500 të vdekur dhe shumë persona nën rënoja, raportn IndeksOnline.

 

Kategoritë
BotaLajme