Tenisti grek Tsitsipas nxori nga kutia ceremoniale nënën e tij ai, ishte i shqetësuar nga gjuha që ajo fliste

Tenisti rus Danil Medvedev u kualifikua në finalen e turneut Masters në Romë pasi mposhti grekun Stefanos Tsitsipas 7:5, 7:5 dhe ndeshja u shënua nga një skenë e pazakontë kur greku i diskutueshëm hodhi nënën e tij nga kutia.

Në mes të ndeshjes, Tsitsipas shau, i bërtiti nënës së tij, Julia Apostoli dhe përfundimisht e nxori nga kutia ceremoniale.

“Mos fol rusisht. fol greqisht! mos fol rusisht! Unë luaj dhe ti po flet rusisht! Dil nga fusha, më mirë se sa në rusisht. Nuk e kuptoj se çfarë je duke menduar. Fol në gjuhën tënde, nëse e njeh Zotin”, bërtiti ai Tsitsipas, udhëzimet e të cilit në rusisht nuk i ndihmuan vërtet, sepse gjuha amtare e Medvedevit është rusishtja.

Me dinjitet, Julia u zhvendos në tribuna, duke ndjekur pjesën tjetër të ndeshjes nga një vend tjetër, por dëmi ishte bërë tashmë, sepse ai moment ndikoi shumë te djali i saj.
Julia (58) është një ish-lojtare profesioniste greke me origjinë ruse dhe vajza e ish-futbollistit të ndjerë të kombëtares ruse Sergei Salnikov.

Kategoritë
Sport