Të gjithë po flasin për momentin kur Mane hyri në vend të Sanes, reagimet e tyre i thanë të gjitha

Në fokus të publikut futbollistik, i cili ndoqi nga afër duelin e Mynihut mes Bayernit dhe Manchester Cityt, ishte momenti kur në lojë në vend të Leroy Sane hyri Sadio Mane.

Publiku i futbollit evropian dhe botëror e di shumë mirë shpërthimin që shpërtheu mes yjeve të Bayernit, Sadio Mane dhe Leroy Sane.

Futbollisti senegalez u fut në qendër të një skandali javën e kaluar pasi goditi një përfaqësuese gjermane në dhomën e zhveshjes pas ndeshjes së parë me Cityn.

Pas asaj sprove, Sane mori fundin më të keq të shkopit, pasi mori një prerje në buzë, e cila është më se e dukshme.

Drejtuesit e bavarezëve e gjobitën Manen për këtë shpërthim, por trajneri Tuchel nuk e hoqi nga skuadra për ndeshjen e mbrëmshme siç e kishte menduar.
Futbollisti senegalez pati një shans për të luajtur në vazhdim të ndeshjes, i cili hyri në lojë në vend të Sane në minutën e 63-të të ndeshjes.

Shumë shikuan me kujdes se si do të reagonin njëri dhe tjetri kur të shtrëngonin duart gjatë zëvendësimit dhe shprehjet gjakftohtë në fytyrën e tyre i thanë të gjitha.

Mbetet për t’u parë se cili do të jetë epilogu i gjithçkaje në fund dhe nëse Mane do të duhet të kërkojë një klub të ri pas vetëm një viti të kaluar në Allianz Arena.

Kategoritë
Sport