Sulm i ri në Beograd: Një ish-nxënëse sulmoi me thikë një mësues dhe një nxënës në një gjimnaz

Një ish-nxënëse përdori një thikë për të plagosur një nxënëse (15) dhe një mësuese (43) të cilët u përpoqën ta ndalonin në shkollën e mesme private Ruđer Bošković në Beograd.

Sipas informacioneve të marra nga portali telegraf.rs, bëhet fjalë për një nxënëse të përjashtuar më parë nga ajo shkollë. Të sulmuarit nuk janë lënduar rëndë.

Sipas informacioneve fillestare, vajza ka sjellë në shkollë një thikë kuzhine. Aktualisht shkolla është evakuuar dhe të gjithë nxënësit ndodhen në oborr.

Ata kanë mundur në vend ish-studenten. Nxënësi e la shkollën disa muaj më parë. Një hetim është duke u zhvilluar.

Kategoritë
LajmeRajoni