Suarez arriti një marrëveshje verbale me klubin brazilian, Ronaldinho më parë ka luajtur atje

Sipas burimeve, Luis Suarez ka arritur një marrëveshje verbale me klubin brazilian Gremio.

Pritet që uruguaiani të nënshkruajë një kontratë dyvjeçare dhe të bëhet lojtari më i paguar në skuadër.

Interesant është fakti se tani Gremio po luan në Serinë B braziliane, në kategorinë e dytë. Megjithatë, klubi duhet të kthehet në ligën kryesore.

Më parë, Ronaldinho dhe Dida kanë luajtur për Gremio.

Në korrik, Luis Suarez u kthye në vendlindjen e tij Uruguaian Nacional, duke nënshkruar një kontratë gjashtëmujore. Nga janari, lojtari i famshëm do të bëhet zyrtarisht lojtar i lirë.

Kategoritë
LajmeSport