Spanjë-Gjermani dhe Portugali-Francë, formacionet e mundshme të dy super ndeshjeve çerekfinale në Euro 2024

Sot (e premte) janë në orar për t’u zhvilluar dy ndeshjet e para çerekfinale të Kampionatit Evropian “Gjermani 2024”, ku secila është më e fortë se tjetra.

Që nga fillimi i Kampionatit Evropian nuk kemi pasur dy derbi të tillë dhe tani do t’i kemi në një ditë, pothuajse njëri pas tjetrit.

Nga ora 18:00 takohen Spanja dhe Gjermania dhe tre orë më vonë, nga ora 21:00 takohen Portugalia dhe Franca.

Kategoritë
LajmeSport