Skenë zemërthyese nga Turqia: Një baba mban në krahë vajzën e tij të vdekur, e cila vdiq në tërmet

Një seri tërmetesh shkatërruese që goditën dje jugun e Turqisë dhe veriun e Sirisë morën mijëra jetë. Përmasat e tragjedisë dëshmohen edhe nga një fotografi që tregon një burrë duke mbajtur trupin e vajzës së tij të vdekur të nxjerrë nga rrënojat.

Trupi i një vajze të vdekur tragjikisht u hoq nga një ndërtesë e shembur në Kahramanmaras në Turqinë juglindore.

Më shumë se 4,000 njerëz janë vrarë dhe mijëra janë plagosur pas një tërmeti masiv 7.8 ballë që goditi Turqinë jugore dhe Sirinë veriore më 6 shkurt.

Autoritetet kanë frikë se numri i të vdekurve do të vazhdojë të rritet ndërsa ekipet e shpëtimit kërkojnë të mbijetuar në të gjithë rajonin.

Kategoritë
BotaLajme