Skena të tmerrshme në Angli: Një futbollist (22) u rrëzua në fushë pas fishkëllimës së arbitrit

Spektatorët në Ligën Një të Anglisë dëshmuan skena të tmerrshme mbrëmë pasi sulmuesi i ri i Wycombe, Tjay De Barr (22) u rrëzua në fushë.

Ylli i Wycombe Wanderers u rrëzua në fushë dhe skenat shkaktuan frikë dhe panik tek të pranishmit në stadiumin e Plymouth Argyle. Është një ndeshje e Ligës Angleze 1 (niveli i tretë i kompeticionit) në të cilën Plymouth priti Wycombe dhe festoi me rezultat 1:0.

Sapo arbitri sinjalizoi fundin e lojës, ndodhën skena të tmerrshme. De Barr u rrëzua në fushë, pas së cilës shokët e skuadrës e rrethuan dhe u përpoqën t’i jepnin ndihmën e parë.

Tifozët dhe lojtarët mbetën të tronditur pasi sulmuesi ra në tokë pa asnjë rreth tij. Gjithçka ka ndodhur pak sekonda pas fishkëllimës së arbitrit për fundin e lojës.
Fatmirësisht, mjekët kanë nxituar drejt lojtarit teksa ai ishte shtrirë në dysheme, ndërsa mijëra tifozë në tribunë ishin në frikë dhe panik.

Mjekët i kanë dhënë ndihmën e parë në terren dhe më pas është dërguar me urgjencë në spital. Për fat të mirë, reagimi ishte në kohë dhe Wycombe tha se trajtimi ishte i suksesshëm dhe në kohë.

Tjay De Barr është trajtuar në vend nga mjekët dhe është në gjendje të mirë, por do të shkojë në spital për analiza të mëtejshme.

Faleminderit të gjithëve për urimet e tyre dhe stafit mjekësor për ndihmën e shpejtë dhe eksperte.

“Tjay De Barr mori kujdesin mjekësor në vendngjarje dhe është në gjendje stabile. Ai do të dërgohet në spital për analiza të mëtejshme. Faleminderit të gjithëve për urimet e tyre dhe stafit mjekësor për ndihmën e shpejtë dhe profesionale”, tha ai. Klubi Wycombe tha në një deklaratë sonte.

Ende nuk dihet se çfarë e shkaktoi rrëzimin e futbollistit të ri nga Gjibraltari. Ekziston një teori që gjatë lojës ai fitoi një goditje pasi u përplas me një kundërshtar.

Kategoritë
Sport