Shkon në 10 numri i të vdekurve nga sulmi në shkollën e Beogradit

Ka shkuar në 10 numri i të vdekurve si pasojë e sulmit që ndodhi më 3 maj në një shkollë fillore në Beograd.

Vajza kishte qenë duke u trajtuar në Klinikën Universitare Tiršova.

Siç raportohet ajo kishte pasur lëndime të rënda në kokë.

Ajo vdiq pavarësisht ndërhyrjeve kirurgjikale, duke mos iu përballuar plagëve dhe masave intensive të marra nga mjekët.

Kjo u bë e ditur nga ministrja e Shëndetësisë Danica Grujiçiq.

Grujiçiq i shprehu ngushëllime familjes së vajzës.

Para gati dy jave në shkollën “Vladislav Ribnikar”, në Beograd një 14-vjeçar e kishte kryer një sulm të armatosur.

Si pasojë e këtij sulmi kishin vdekur tetë nxënës dhe roja e shkollës.

E po ashtu ishin plagosur edhe gjashtë nxënës dhe një mësuese.

Kategoritë
LajmeRajoni