Shikoni stuhinë që ndërpreu ndeshjen mes Gjermanisë dhe Danimarkës, një rrufe trembi tifozët

Ndeshja mes Gjermanisë dhe Danimarkës në fazën e 16-të të Kampionatit Evropian është ndërprerë në fund të pjesës së parë për shkak të një stuhie të vërtetë.

Dueli filloi në kushte të këndshme moti, por gjithçka ndryshoi shpejt. Ndeshja ishte në minutën e 35-të kur u dëgjua një zhurmë e fortë dhe rezultoi të ishte një goditje rrufeje që trembi disa tifozë dhe lojtarë.

Pasuan bubullima dhe shi i dendur, pas të cilit gjyqtari Michael Oliver vendosi të ndërpresë lojën dhe të tërheqë lojtarët në dhomën e zhveshjes.

Shpjegimi zyrtar është se ndeshja është ndërprerë për shkak të motit të keq, gjë që është mjaft e rrallë, sidomos në këtë nivel futbolli.

Gjatë kësaj kohe, fansat u përpoqën të gjenin një mënyrë për t’u mbrojtur nga shiu i dendur, ndërsa disa u zhveshën pranë qenve të tyre dhe ia kaluan bukur.

Fjala vjen, minuta e 36-të u luajt gjatë ndalimit dhe rezultati ishte 0:0 pavarësisht mundësive të shkëlqyera për Gjermaninë, e cila dominoi që në fillim.

Kategoritë
Sport