Sërish lëkundje të forta tërmeti në Turqi, panik mes qytetarëve

Një tjetër tërmet i fuqishëm ka tronditur sot Turqinë, ndërsa raportohet se epiqendra ka qenë zonat e Kajser, me magnitudë 4.4.

Lëkundjet në lagjen “İncesu” ndodhi në një thellësi prej 7 kilometrash.

Pas tërmeteve 7.7 dhe 7.6, Turqia vazhdon të lëkundet, ndërsa mijëra pasgoditje ndodhën pas fatkeqësisë së shekullit

Lëkundjet kanë shkaktuar panik te qytetarët, ndërsa fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar apo për dëme materiale.

Kategoritë
BotaLajme