Sadio Mane do të largohet nga Bayerni pas incidentit ku goditi bashkëlojtarin e tij

Futbollisti senegalez Sadio Mane pothuajse me siguri do të largohet nga Bayerni pas incidentit ku goditi bashkëlojtarin e tij Leroy Sané dhe tashmë mediat angleze po shkruajnë se ai ka një dëshirë të madhe që të kthehet në Liverpool dhe të veshë sërish fanellën e këtij klubi.

Mediat gjermane shkruajnë se vendimin e ka marrë trajneri Thomas Tuchel dhe se pasi ka biseduar me drejtuesit e Bayernit ka thënë se janë të lirë ta shesin senegalezin, pra se nuk është në planet e tij fillestare për sezonin e ardhshëm.

Menjëherë pas kësaj, u shfaq informacioni se Mane dëshiron të kthehet në Angli, pra se është i gatshëm të veshë sërish fanellën e Liverpool-it, ku u vendos si një nga lojtarët më të mirë afrikanë dhe se tashmë është i pakënaqur me kushtet që ka në. këtë klub, pra më pak kohë për të luajtur pas lëndimeve.

Mane mbërriti te Bayern nga Liverpooli për 41 milionë euro, ndërsa më parë luajti për francezët Metz, Salzburg dhe Southampton, nga të cilët shkoi në Liverpool dhe me këtë klub fitoi Champions League dhe titullin anglez.

Senegalezi u gjobit me 500 mijë euro, që është gjoba më e madhe në historinë e klubit nga Mynihu. Pasi nuk luajti ndeshjen e fundit kundër Hoffenheimit, Mane mund të rikthehet në listën e Bayernit në ndeshjen kundër Manchester Cityt në Champions League.

Kategoritë
Sport