Rrota e autobusit vret një grua në Beograd

Një rrotë ka rënë nga autobusi i qytetit dje në Beograd teksa po ngiste, duke goditur dy femra. Njëri prej tyre ka ndërruar jetë, ndërsa tjetri është larguar me plagë të lehta.

“Goma e pasme e majtë u shkëput dhe u rrotullua në trotuar,” tha një dëshmitar okular.

Siç njofton Emergjenca, njëri prej tyre, i moshës rreth 70 vjeç, është lidhur me zinxhir në rrethojën e Klinikës Infektive. Ambulanca e ka ringjallur gruan fatkeqe e cila ishte pa ndjenja dhe pa puls, shkruan Telegraf.rs.

Më vonë është bërë e ditur se gruaja (69) ka ndërruar jetë në Qendrën Emergjente.

Gruaja e dytë e plagosur është rreth 60 vjeç dhe ka marrë lëndime të lehta.

Mekaniku (I.R.) në kompaninë private të transportit “Banbus doo”, të cilit autobusit i ka rënë rrota, është ndaluar nën dyshimin se ka kryer vepër penale të rëndë kundër sigurisë së transportit publik.

Kategoritë
LajmeRajoni