Ronaldo me 2 gola mbrëmë paralajmëron kundërshtarët në Euro-n 2024: Po ndihem si 20-vjeçar!

Kombëtarja e Portugalisë mbrëmë shënoi fitore 3:0 në miqësoren e fundit para Euro-s 2024 kundër Irlandës.

Cristiano Ronaldo shënoi dy gola mbrëmë duke konfirmuar formën e tij edhe pse në moshën 39-vjeçare.

Pas ndeshjes, ylli i Al Nassr shprehi emocionet e tij për udhëtimin drejt Gjermanisë për ndeshjet e Euro-s 2024.

“Nuk kam edhe shumë vite në futboll, më duhet ta shijoj.

“Jam i dashuruar pas futbollit. Çdo ndeshje është speciale për mua, imagjinoni në Euro… me Portugalinë, është një ëndërr, sikur të jem 20-vjeçar”, u shpreh Cristiano Ronaldo

Kujtojmë se Portugalia është në grup me Republikën e Çekisë, Turqinë dhe Gjeorgjinë.

Kategoritë
Sport