Ronaldo ka reaguar në mënyrë primitive ndaj thirrjes “Messi, Messi” (Video)

Cristiano Ronaldo u kritikua pas ndeshjes mes Al-Nassr dhe Al-Hilal kur bëri një gjest të turpshëm ndaj tifozëve të ekipit kundërshtar.

Prej vitesh tifozët e skuadrave kundër të cilave luan Ronaldo provokojnë portugezin duke brohoritur “Messi, Messi” nga tribuna dhe deri mbrëmë ai nuk ka reaguar fare për këtë.

Mirëpo, pasi mbrëmë Al-Nassr-i i tij u mund në rrugë me rezultat 2:0 dhe u largua nga titulli i kampionit të Arabisë Saudite, Ronaldo ishte dukshëm nervoz dhe ra për provokime nga tribuna.

Kur u largua nga fusha, Ronaldo u përgjigj duke kapur bigën e tij ndaj thirrjeve “Messi, Messi” nga tribuna, gjë që u dënua në rrjetet sociale.
Kështu, pas ndeshjes së 24-të të sezonit, Al-Nassr mbeti me 53 pikë, tre më pak se lideri Al-Ittihad, i cili gjithashtu ka një ndeshje më pak. Në kampionatin saudit luhen 30 xhiro dhe do të jetë një mrekulli e vërtetë nëse Al-Ittihad nuk kurorëzohet me titullin kampion.

Kategoritë
Sport