Reali ka publikuar një video: “Nesër luajmë kundër Barcelonës dhe arbitrave. Ja prova”

Një lëvizje e paparë ka bërë Reali para ndeshjes së nesërme gjysmëfinale të Kupës së Mbretit në Barcelonë, pasi humbi ndeshjen e parë në shtëpi 0:1 ndaj rivalit të tyre më të madh. Kampioni aktual i Spanjës dhe Evropës ka montuar dhe publikuar një video 2:40 minuta. Tregon gabimet e mëdha që Juan Martinez Munuera, gjyqtari kryesor i El Clasico-s së nesërme dhe Jose Luis Gonzalez Gonzalez, i cili do të jetë video-asistenti i tij në superderbin, kanë bërë në dëm të tij vitet e fundit.

“Kundër Barcelonës gjykohemi nga një dyshe nga ndeshja në të cilën Reali u dëmtua më së shumti në historinë e fundit. Ata na morën titullin”
“Martinez Munuera do të jetë arbitri në El Clasico në Barcelonë, dhe Gonzalez Gonzalez do të jetë arbitri i VAR-it… Çfarë rastësie! Drejtësia ndahet mes nesh nga tandemi me të cilin Madridistët kanë kujtimet më të këqija”, kujton Reali. në kanalin televiziv të klubit dhe thekson: “Është e njëjta palë arbitrash që drejtuan ndeshjen në të cilën Reali u dëmtua më së shumti në historinë e fundit, që ishte ndeshja mes Realit dhe Sevillas në sezonin 2020/2021, kur gabimet e tyre morën Martinez Munuera dhe Gonzalez Gonzalez më pas bënë deri në gjashtë gabime vendimtare në dëm të Realit.

“Shikoni sesi VAR gjykon Realin në pozicion jashtë loje falë efekteve speciale, dhe arbitri në fushë nuk sheh penallti të qarta për ne”.

Këto janë: Odriozola në pozicion jashtë loje për shkak të efekteve speciale VAR, goli i Sevillas i shënuar pas një faulli inekzistent të Casemiros, penalltia e Realit që nuk u akordua edhe pse Diego Carlos luajti një top me dorë në zonën e penalltisë së Sevillas, penallti e pastër pas faullit të Oscarit ndaj Casemiros. që nuk na u dhurua dhe hendbolli i dhuruar Militau, ndonëse e bëri pa dashje, për çka Reali mbeti pa penallti dhe karton të kuq për portierin e Sevillas, Bono”.

Real Madrid TV shton se Martinez Munuera nuk i bëri shumë dëm klubit vetëm në këtë ndeshje: “Ai na mohoi një penallti pas faullit të Gorosabel ndaj Mendy-t në ndeshjen kundër Rayo këtë sezon, ashtu si sulmi i Balliut mbeti i pandëshkuar”.

“Nëse ka një emër që mbjell panik në dhomën e videove, është ai i Gonzalez Gonzalez”

VAR mori një dedikim special nga televizioni i klubit të Realit. “Nëse ka një emër që mbjell panik në dhomën e videove, ai është ai i Gonzalez Gonzalez. Meqenëse ka qenë në krye të VAR-it në ndeshjet e Realit, na ka dëmtuar disa herë.

Videoja përfundon me dënimin e gjyqtarit, i cili është kthyer në një simbol të vjedhjes ndaj klubit të tyre për tifozët e Realit

Ai nuk na dha penallti ndaj Betisit pasi Miranda luajti me dorë, ai mbeti i pandëshkuar edhe për faullin ndaj Hazardit për penalltinë dhe sulmin ndaj Marcelos ndaj Alaves, si dhe dorën e Kepit që duhej të rezultonte në një penallti ndaj Athletic…”, thekson Reali dhe e përfundon videon me mesazhin e Gonzalez Gonzalez nga dhoma VAR, që u bë simbol për tifozët e Realit për shkeljen e arbitrit ndaj klubit të tyre: “Gjithçka është në rregull”.

Kategoritë
Sport