Real Madrid dëshiron të sjellë një “fëmijë mrekullibërës” nga Argjentina: Ai është 17 vjeç dhe kushton tashmë 50 milionë euro

Real Madrid është një nga ata gjigantë evropianë që shpesh skauton futbollistë nga Amerika e Jugut dhe shpesh i sjell në radhët e tyre.

Së fundmi është rënë dakord për transferimin e të riut Endrick (16) nga Palmeiras, i cili do të vijë në Santiago Bernabeu vetëm kur të mbushë moshën.

Në të kaluarën, Reali solli lojtarë si Robinho, Vinicius Junior dhe Rodrygo nga Amerika e Jugut, dhe tani ata kanë gjetur një objektiv të ri në gjigantin argjentinas River Plate.

Bëhet fjalë për 17-vjeçarin Claudio Echeverri, “fëmijë mrekullibërës” dhe Lionel Messin e ri, siç e quajnë në popull.

Së fundmi ai shkëlqeu në kampionatin e kadetëve të Amerikës së Jugut, ku shënoi tre gola dhe dy asistime në tre ndeshje dhe u shpall lojtari më i mirë i turneut.
Mesa duket, Klubi Mbretëror e ka ndjekur për një kohë të caktuar, por tashmë kanë vendosur të bëjnë një “kafshim” më serioz për ta parë sa më shpejt në radhët e tyre.

Modeli i tij është, me sa duket, Lionel Messi, i cili pas Kupës së Botës në atdheun e tij mori statusin e hyjnisë.

Kategoritë
Sport