Rama: Do të organizojmë Samit për Ukrainën në Tiranë, vjen edhe Zelensky

Në Shqipëri do të mbahet një Samit i Posaçëm për Ukrainën, dhe për këtë do të vijë në Tiranë vetë Presidenti Volodymyr Zelensky. Lajmi u dha nga shefi i qeverisë shqiptare, i cili nuk ndau detaje për kohën kur kjo do të ndodhë.

“Po përgatisim një samit në Tiranë për Ukrainën dhe do të kemi të pranishëm presidentin Zelenskyy për të diskutuar me Presidentin e Ukrainas me dhe me njëri-tjetrin, lidhur me sfidat e sigurisë pikërisht.”, tha Rama.

Kategoritë
LajmeRajoni