Rakitiç dhe bashkëshortja e tij janë nën kritika për detajet në foton e vajzës së tyre

Futbollisti kroat dhe bashkëshortja e tij Raquel Mari u kritikuan pas ndeshjes mes Sevillas dhe Juventusit, për shkak të detajeve të fotos që mesfushori me përvojë postoi pas ndeshjes në të cilën klubi andaluzian u kualifikua në finalen e Europa League.

Pasi eliminuan Juventusin, lojtarët e Sevillas festuan në fushë me fëmijët e tyre dhe pjesët më të mira, mes tyre ishin edhe vajzat e Rakitic, Althea dhe Adar.

Sigurisht që nuk do të ishte aq e çuditshme nëse fansat nuk do ta kishin vënë re në njërën prej fotove se Rakitić mbante mbi supe vajzën e tij, e cila mbante nën sqetull një çantë Louis Vuitton, me vlerë sa 1300 euro.

Fansat në Instagram dënuan faktin që një vajzë kaq e vogël mban një çantë që ata e konsiderojnë “të papërshtatshme” për një vajzë të moshës së saj, për këtë arsye kritikuan ashpër edhe nënën e saj, shkruan Catalan Sport.

Kujtojmë se Rakitić dhe Raquel u takuan në vitin 2011 në Sevilla kur ai nënshkroi një kontratë për klubin e futbollit me të njëjtin emër. Raquel punonte si kamariere në një hotel dhe i ra menjëherë në sy një futbollisti kroat.

Ata u martuan në vitin 2013 dhe sot janë prindër krenarë të vajzave Althea dhe Adara dhe në qershor 2016 vendosën të bëjnë një dasmë më të madhe, në kishë në Katedralen e Seviljes.

Kategoritë
Sport