Prosineçki: Shumë lojtarë të Realit dhe Barcelonës pinin cigare, vetëm unë nuk u fsheha

Ish-trajneri i Kombëtares së Bosnjës dhe Hercegovinës, Robert Prosinceki, ka paralajmëruar El Clasicon e nesërm, në të cilin Barcelona do të takohet me Real Madridin, për Marca-n spanjolle dhe pranoi se shumë lojtarë në të dy klubet pinin cigare, edhe pse zakonisht vetëm ai. shkruar rreth.

Verdhezi popullor ka veshur fanellën e të dy klubeve, por ka mbetur në kujtesën e tifozëve.

“Transferimi im nuk ishte aq i diskutueshëm sa ai i Luis Figos, sepse unë shkova nga Reali në Oviedo fillimisht dhe më pas në Barcelonë. Lëndimet më penguan të luaja ashtu siç doja, por mbeta miq me lojtarët e të dy skuadrave.” , tha Prosiniceki, i cili gjithashtu. iu referua faktit që ai shpesh etiketohet si një lojtar i prirur ndaj veseve.

“Shumë lojtarë nga të dyja skuadrat pinin cigare. Unë isha i vetmi që nuk u fsheha kurrë dhe tërhoqa vëmendjen”, tha Prosinečki, i cili luajti 74 ndeshje për Realin dhe 26 për Barcelonën.

Kategoritë
Sport