Portieri mendoi se ishte top nga pika e bardhë dhe pranoi një gol që nuk ishte parë

E pazakontë, kurioze, tragjikomike. Futbolli, herë pas here, ofron perla të prodhimit të rrallë dhe ajo që ndodhi në Suedi ndoshta nuk është parë kurrë më parë.

Në kampionatin suedez u zhvillua një ndeshje mes Hacken dhe Hammarby dhe u deshën vetëm 5 minuta për golin e parë të ndeshjes, rezultat i një goli të pabesueshëm të portierit të Hammarby, Oliver Dovin.

Dovin mori një top kthimi nga lojtari i tij dhe dukej se ishte në kontroll, por më pas ndodhi diçka e pashpjegueshme.

Lëshoi ​​topin t’i kalonte dhe duket se pika e penalltisë i është dukur top dhe për një moment është hutuar plotësisht, gjë e cila është shfrytëzuar nga sulmuesi vendas Traore për të tundur lehtë rrjetën.
Një skenë që është e vështirë për t’u interpretuar, dhe Hacken përfundoi duke fituar 3:1.

Kategoritë
Sport