Pogba po kalon periudhën më të vështirë në karrierën e tij, me një ajet nga Kur’ani ka kujtuar se sa e vështirë është për të

Futbollisti francez Paul Pogba po kalon momentet më të vështira në karrierën dhe jetën e tij dhe pas gjithçkaje që i ka ndodhur së fundmi, ka postuar në rrjetet sociale ku ka cituar një ajet nga Kur’ani.

Sot erdhi lajmi se Pogba do të mungojë edhe për tre javë të tjera për shkak të një dëmtimi muskulor dhe u dëmtua teksa ushtronte gjuajtjet e lira në stërvitje.

Pogba nuk garoi as për ndeshjen e fundit të Ligës Evropiane në të cilën Juventusi priti Freiburgun për shkak se u ndëshkua nga trajneri Massimiliano Allegri dhe arsyeja ishte vonesa në stërvitje një ditë më parë dhe në këtë drejtim kreu i trajnerit të Zonjës së Vjetër. Stafi vendosi këtë masë disiplinore.

Menjëherë pas kësaj, Pogba u lëndua sërish, këtë herë në stërvitje dhe për t’i bërë gjërat të çuditshme, ai u lëndua pa kontakt dhe duke ushtruar goditjet e lira, gjë që padyshim do të zemërojë tifozët e Juventusit.

“Allahu nuk e ngarkon shpirtin përtej asaj që mund të përballojë”, ka shkruar Pogba në rrjetet sociale, e cila është një ajet nga sureja El Bekara dhe me të cilën francezi ka treguar qartë se sa e vështirë është për të pas çdo gjëje, por edhe që e bën mos e humbni shpresën.

“Elhamdulillah” – faleminderit Allahut, shtoi ai në fund të postimit.

Pogba u rikthye në Juventus nga Manchester United si lojtar i lirë në verën e vitit të kaluar dhe pas problemeve me një dëmtim në gju, u rikthye në fushë vetëm së fundmi, pas një pauze gati një vjeçare.

Ai luajti 23 minuta në ndeshjen kundër Torinos, luajti 15 minuta kundër Romës, pas së cilës u përjashtua nga skuadra për ndeshjen kundër Freiburgut, për t’u lënduar sërish dhe nuk do të stërvitet për tre javët e ardhshme.

Kategoritë
Sport