Pas vrasjes së Ficos: Arrestohet njeriu që kërcënoi Vuçiqin se do të ishte objektivi i radhës

Një person është arrestuar pasi ka kërcënuar sigurinë e presidentit serb Aleksandar Vuçiq.

Lajmin e ka bërë të ditur sot në mëngjes ministri i Brendshëm serb, Ivica Daçiq.

Sipas tij, është arrestuar D.M nga Sombori.

Ai u ndalua nga policia për 48 orë.

Sipas RTS, Vuçiq ka shkruar në rrjetin social X se është tronditur nga vrasja e kryeministrit sllovak Robert Fico.

Poshtë atij postimi u shfaqën mesazhe se ai do të ishte objektivi i radhës.

Zyrtarët serbë dënuan kërcënimet e drejtuara ndaj Vuçiqit në rrjetet sociale dhe u bënë thirrje autoriteteve të reagojnë.

Kategoritë
LajmeRajoni