Pas Osmanit, Escobar do të takohet edhe me Konjufcën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca do të pres nesër në takim emisarin e SHBA-së për Ballkanin, Gabriel Escobar, në kabinetin e tij.

Escobar do të takohet me liderët e Kosovës para datës 18 mars kur pritet të takohen kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Lajmi është bërë i ditur nga kabineti i kryekuvendarit me anë të një komunikate për media.

Kjo është komunikata e plotë:

Agjenda e kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, për nesër, 17 mars 2023

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim Zëvendës Ndihmës Sekretarin e SHBA-së, Gabriel Escobar.

Koha: 10:20

Vendi: Kabineti i kryetarit

Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit!

Drejtoria për media dhe marrëdhënie me publikun

Kategoritë
LajmeVendi