Një tjetër tragjedi e madhe tronditi Kroacinë, një futbollist 15-vjeçar humbi jetën në fushë

Një tjetër tragjedi e madhe ka ndodhur në sportin në Kroaci, pasi një futbollist i ri i lindur në vitin 2007 vdiq në një ndeshje të ekipit të të rinjve.

Në ndeshjen e djeshme ndërmjet NK Samobor dhe NK Dugo Selo, një futbollist i ri nga Samobori, i lindur në vitin 2007, vdiq papritur në ndeshjen e dytë të Qendrës së Kadetëve të NL.

Lajmin e ka konfirmuar NK Bistro, nga e cila u kanë dërguar miqve të tyre sportist mbështetjen dhe ngushëllimet e sinqerta.

“Në këto momente të vështira që kanë përfshirë të gjithë sportin samobor dhe kroat, ne u dërgojmë ngushëllimet tona të sinqerta miqve tanë nga Samobori. Jemi me ta dhe familjen e engjëllit të ndjerë në mendimet tona. U preftë në paqe zemra kroate.” tha skuadra e ligës së ulët kroate.
Ende nuk ka të dhëna për shkakun e vdekjes.

Për kujtim, opinioni sportiv kroat është tronditur mëngjesin e sotëm nga lajmi për vdekjen tragjike të automobilistit Craig Breen, i cili mbërriti në Kroaci për garën WRC Croatia Rally.

Kategoritë
Sport