Një nga foshnjat më të mëdha në botë peshonte 7.3 kg, kështu duket sot

Amerikani Kevin Clark lindi në vitin 1983 në New Jersey dhe në lindje peshonte 7.3 kilogramë të pabesueshëm dhe më pas hyri në histori si foshnja më e madhe e lindur në atë shtet amerikan dhe një nga më të mëdhenjtë e lindur në botë.

Nëna e tij Patricia Clark u trondit kur e pa për herë të parë dhe menjëherë bëri shaka se do t’i duhej t’i blinte rroba të reja sepse ato që i morën ishin shumë të vogla.

Kejvina sot është 40 vjeç dhe duke u rritur ka qenë gjithmonë më i gjatë se fëmijët e moshës së tij. Në moshën 12-vjeçare ai ishte 170 centimetra i gjatë dhe vetëm pak vite më vonë ai hodhi deri në 195 centimetra.

Sot, Kevini është 205 cm i gjatë dhe peshon 136 kilogramë. Ai thotë se njerëzit dinë ta ndalojnë në rrugë, por jo sepse ishte kryefjala e lajmeve dikur, por për shkak të pamjes së tij mbresëlënëse.

E vetmja gjë për të cilën Kevin ankohet është se makinat e tij janë shumë të ngushta, dushet janë shumë të ulëta dhe shpesh i duhet të përkulet kur hyn në disa dhoma.

Kategoritë
KurioziteteTë ndryshme