Ndërsa djali i tij fitoi trofeun e parë në karrierën e tij, David Beckham ndoqi drejtpërdrejt Real – City

Romeo Beckham, djali i futbollistit legjendar anglez David Beckham, ka fituar mbrëmë trofeun e tij të parë në karrierën e tij futbollistike.

Gjatë dimrit, Beckham mbërriti në huazim në Brentford nga Inter Miami i babait të tij, por ai luajti për ekipin U-21 dhe ekipin B. Me atë skuadër ai mbrëmë fitoi trofeun e parë në karrierën e tij dhe është Kupa e Premier League për lojtarët nën 21 vjeç.

Romeo Beckham nuk luajti në fitoren 2:1 të skuadrës së tij ndaj Blackburn në finale, por ai e festoi me zjarr trofeun e tij të parë.

Ajo që është më interesante nga të gjitha, është se babai i tij David Beckham nuk e ka ndjekur ndeshjen live. David vendosi për një klasik në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve mes Real Madridit dhe Manchester Cityt, ndaj e ka ndjekur drejtpërdrejt duelin që përfundoi 1:1 nga tribuna e Santiago Bernabeut.

Kamerat e “kapën” Beckham-in në kutinë speciale të Bernabeut dhe media dhe publiku e lidhën menjëherë atë ndeshje me atë që luan djali i tij dhe që duhet të ishte sfida më e madhe në karrierën e tij deri tani, nëse do të kishte luajtur dhe nuk e shpenzoi si zëvendësues.

Fakti që David nuk mori pjesë në ndeshjen e djalit të tij Romeos është një surprizë e madhe, pasi ai e shikonte drejtpërdrejt nga tribuna pothuajse në çdo ndeshje për ekipin Brentford B.

Kategoritë
Sport