Moti i keq – Rama: 1500 punonjës të OSSH në terren, ARRSH mobilizon grupet e punës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me situatën e motit të keq që ka prekur vendin tonë gjatë ditës së sotme.

Përmes një postimi në rrjetet sociale ku ka ndarë edhe foto të akseve me dëborë, Rama shkruan se qeveria ndodhet në terren me të gjitha kapacitetet për menaxhimin e situatës.

Ai thekson gjithashtu se mbi 1500 punonjës të OSSH janë në terren për të siguruar furnizimin me energji dhe ARRSH ka mobilizuar grupet e punës për të mbajtur hapur akset rrugore dhe për të garantuar siguri në lëvizje.

Kategoritë
LajmeRajoni