Moment emocionues kur Gavi kërkon Pedrin për të ngritur trofeun e La Ligas

Pas katër vitesh të gjata, Barcelona më në fund ka marrë në duar trofeun e La Ligas. Skuadra e Xavi Hernandez u prezantua me të pas humbjes së tyre ndaj Real Sociedad të shtunën në mbrëmje, dhe ata e shfaqën përballë tifozëve të tyre në Spotify Camp Nou.

Shumë nga familjarët e lojtarëve u bashkuan me ta në fushë, megjithëse ata të Gavit mungonin.

Si rezultat, ai e kalonte kohën me familjen e Pedrit, dhe ai u fotografua me kushëririn e tij.

Gjatë ecjes nëpër stadium, Gavi kërkoi Pedrin në mënyrë që t’i jepte atij mundësinë për të ngritur lart trofeun e La Ligas para tifozëve të Barcelonës.

Nuk është sekret që Gavi dhe Pedri janë jashtëzakonisht të afërt dhe shpesh vijnë së bashku në Spotify Camp Nou për ndeshje. Ata u fotografuan gjithashtu duke mbërritur së bashku në darkën festive të fundit të sezonit të Barcelonës të enjten.

Marrëdhënia e tyre jashtë fushës sigurisht që transferohet në fushë dhe Barcelona do të shpresojë të ketë dyshen për shumë vite në vijim.

 

Kategoritë
Sport