Messi “kopjoi” Ronaldon dhe lançoi pijen e tij

Futbollisti i famshëm argjentinas Lionel Messi (36) vendosi të nisë një sipërmarrje të re biznesi dhe të hyjë në industrinë e pijeve dhe sot ka hedhur në treg pijen e tij energjike.

Pija u emërua Mas+ dhe është interesant fakti që Messi po e bën këtë lëvizje vetëm pak muaj pasi edhe Cristiano Ronaldo vendosi të krijojë pijen e tij të quajtur Ursu.

Tashmë dihet se pija e Messit do të shitet në katër shije, njëra prej të cilave ka tërhequr veçanërisht vëmendjen e fansave.

Është shija “Portokalli e Artë”, e cila është padyshim një pije me shije portokalli me një lidhje të qartë me Topin e Artë (Topin e Artë). Është çmimi më prestigjioz në botën e futbollit, të cilin Messi e ka fituar tetë herë në karrierën e tij të patëmetë.

Versione të tjera të pijeve, ose aromave, quhen “Miami Punch”, “Berry Copa Crush” dhe “Lemon Lime League”.

Mediat e huaja raportojnë se plani i Messit është të zërë një pozicion të rëndësishëm në industrinë globale të pijeve dhe sigurisht që do t’i përkushtohet rritjes së ndikimit edhe pas përfundimit të karrierës së tij, e cila në mënyrë të pashmangshme po i afrohet.

Është interesante se Messi vendosi të nxjerrë pijen e tij në treg vetëm disa muaj pasi Cristiano Ronaldo e bëri atë me pijen e tij Ursu.

Për kujtesë, Messi aktualisht është anëtar i Inter Miami, për të cilin ka shënuar 12 gola dhe ka regjistruar 9 asistime në vetëm 12 ndeshje në sezonin aktual të MLS.

Kategoritë
Sport