Mediat: Federata Franceze e Futbollit ndalon ndërprerjet e ndeshjeve për çelje të agjërimit gjatë Ramazanit

Mediat pohuan se Komisioni Federal i Gjyqtarëve (CFA) u ka dërguar email arbitrave për t’ua kujtuar atyre këtë ndalesë.

Federata Franceze e Futbollit (FFF) ka ndaluar ndërprerjet e ndeshjeve për lojtarët myslimanë për të ngrënë për çeljen e agjërimit gjatë Ramazanit, thanë mediat franceze, transmeton Anadolu.

Mediat pohuan se Komisioni Federal i Gjyqtarëve (CFA) u ka dërguar email arbitrave për t’ua kujtuar atyre këtë ndalesë.

“Këto ndërprerje nuk respektojnë dispozitat e statutit të FFF”, thuhet në email, sipas raportimeve.

Kushdo që shkel dispozitat, do t’i nënshtrohet procedimit disiplinor dhe/ose penal, thuhet më tej.

Premierliga angleze njoftoi javën e kaluar se lojtarët do të lejohen të çelin agjërimin e tyre në mes të ndeshjeve gjatë muajit të Ramazanit.

Kategoritë
Sport