Marca: Arabët po e sjellin Messin, për shkak të tij do të ndryshojnë ligjet në vend

LIONEL MESSI mund t’i bashkohet Cristiano Ronaldos në Arabinë Saudite që në fillim të kësaj vere. Siç shkruan gazeta e respektuar sportive spanjolle Marca, klubi arab Al Hilal është gati t’i ofrojë Messit një kontratë të barabartë me atë që Ronaldo ka në Al Nassr, pra 220 milionë euro në sezon.

Kontrata e Messit me PSG-në skadon në fund të këtij sezoni, dhe argjentinasi ende nuk ka rënë dakord për një kontratë të re, dhe drejtuesit e Al Hilal shpresojnë se mund ta tundojnë atë të largohet nga Evropa me një ofertë të madhe. Është klubi më i suksesshëm arab, i cili mbështetet edhe nga politikanët vendas.

Pra, sjellja e Mesihut në Al Hilal është bërë fshehurazi një projekt shtetëror, për të cilin arabët janë gati të ndryshojnë ligjet. Nuk i ndihmon ata që janë nën sanksionet e FIFA-s dhe nuk mund të bëjnë asnjë transfertë deri në verë. Marca raporton se e gjithë kjo histori është bërë shumë serioze pasi babai i Lionel, Jorge Messi, është parë në Riad këtë javë.

Kategoritë
Sport