Luftëtari i MMA publikoi një video të përleshjes me një arush: Partneri më i fortë në stërvitje, më mundi 2:1

Luftëtari zviceran i MMA-së, Yasubey Enomoto (39) gjatë përgatitjeve për ndeshjen kundër rusit Alexander Shelmenko në Moskë në kuadër të stërvitjes së mundjes, testoi forcat e tij me një arush të rritur dhe pamjet e përleshjes i publikoi në rrjetet e tij sociale.

“Sot pata partnerin më të fortë në stërvitje dhe ishte 2:1 për të. Tom Bear po më përgatit për luftën në Moskë”, ka shkruar ai në profilin e tij në Instagram.

https://www.instagram.com/reel/CrL_sHzo2W0/?img_index=1

Megjithatë, në fund nuk i ndihmoi sepse pësoi një disfatë, për këtë arsye ishte veçanërisht i pakënaqur dhe thirri gjyqtarët për mosmarrjen e një vendimi të drejtë.

“Ndihem i grabitur nga gjyqtarët dhe pyes veten nëse ata ishin në një pauzë kafeje gjatë luftës sime. Unë i bëra shumë më tepër dëm në atë luftë kundërshtarit tim, rezultati im ishte të paktën pesë herë i tij. Unë nuk e meritoj atë lloj trajtimi pas 20 vitesh në këtë biznes. Lufta ime me arushën ishte shumë më konkurruese dhe ai fitoi në fund të drejtë dhe shesh”, ka shkruar ai në Instagramin e tij.

Enomoto ka luftuar në organizata të ndryshme MMA në mbarë botën gjatë karrierës së tij, duke përfshirë ONE Championship, M-1 Global, Deep dhe Cage Warriors.

Suksesin më të madh në karrierën e tij e arriti në vitin 2011, kur fitoi rripin e kampionatit të peshës së lehtë të Cage Warriors, si dhe performoi në disa evente të njohura si ONE Championship, KSW dhe Rizin FF.

Zvicerani në karrierën e tij ka pasur 37 ndeshje, dhe ka arritur 23 fitore dhe 14 humbje. Nga ana tjetër, Šelmenko ka arritur 61 fitore dhe 15 humbje në 76 meç.

Kategoritë
Sport