Lojtari i ri i Tottenhamit shkatërroi një restorant me një Mercedes dhe shkaktoi dëme prej disa mijëra eurosh

Ylli i ardhshëm i Tottenhamit, Destiny Udogie humbi kontrollin e Mercedesit të tij dhe shkatërroi tarracën e një restoranti në Itali.

Lajmi vjen nga Italia për aksidentin me makinë të lojtarit 20-vjeçar, anëtar i ri i Tottenhamit, i cili u ble nga Spurs gjatë dimrit dhe u largua si huazim në Udinese deri në merkaton e verës.

Sipas mediave italiane, lojtari i ri ka shkatërruar me Mercedesin e tij tarracën e lokalit dhe ka shkaktuar dëme që llogariten në mijëra euro. Aksidenti ndodhi në Udine, ku ai jeton dhe luan për Udinese për disa kohë, përpara se të mbërrinte papritur në klubin e tij të ri Tottenham.

Futbollisti ka qenë duke vozitur gjatë natës dhe ka humbur kontrollin e Mercedesit, më pas ka thyer tavolinat dhe ka përfunduar në një xhami. Udogie nuk u lëndua dhe policia administroi një test alkooli.

Rezultatet e testit të alkomatorit nuk janë publikuar, ndërsa në rrjetet sociale po shpërndahen foto të pjesëve të thyera të tavolinave, karrigeve dhe dritareve.
Meqë ra fjala, Udogie së fundmi ka nënshkruar kontratë me Tottenhamin, i cili e ka paguar 18 milionë euro te Udinese. Ata e lanë atë në formë huazimi në Udine dhe përfaqësuesi i ri italian do t’i bashkohet klubit të tij të ri në qershor. Spurs kanë pritshmëri të mëdha prej tij.

Kategoritë
Sport