Lista me top 10-të lojtarët më të shpejtë në Euro 2024: Ylli i Real Madridit lë mbrapa atë të Barcelonës

Mund ta kishit marrë me mend lehtë – Kylian Mbappe është emëruar si lojtari më i shpejtë në Euro 2024.

Mbappe ka regjistruar një shpejtësi maksimale prej 36.5 km/h.

Francezi ndiqet nga afër nga Ferran Torres i Spanjës, i cili së fundmi ka shënuar një shpejtësi maksimale prej 36 km/h.

Mbappe ka një përballje të vështirë me Spanjën pasi ata takohen në gjysmëfinalen e Euros të martën mbrëma.

Ndërkohë, Benjamin Sesko i Sllovenisë (35.9 km/orë), Leroy Sane i Gjermanisë (35.8 km/h) dhe Valentin Mihaila i Rumanisë (35.8 km/h) plotësojnë pesë lojtarët më të shpejtë në turne këtë vit.

Lista me 10 lojtarët më të shpejtë në Euro 2024:

Kategoritë
LajmeSport