Legjendat e brezit më të madh në historinë e Arsenalit u mblodhën, dy emra krijojnë konfuzion

Fotoja me shumë legjenda të skuadrës ikonë të Arsenalit tërhoqi shumë vëmendjen e fansave dhe është publikuar në profilin e Ian Wright në Instagram.

Legjendat e Arsenalit, duke përfshirë Thierry Henry, Ian Wright dhe disa nga të famshmit “Të pathyeshëm” u mblodhën për darkë dhe me atë rast u shkrep një foto që solli buzëqeshjen në fytyrën e shumë tifozëve të Arsenalit, por edhe atyre që nuk janë.

Përveç “Invincibles”, Wright, Ray Parlor dhe Patrick Vieira përfaqësonin brezin që fitoi kurorën e dyfishtë në 1998.

Wright ndau foton me miqtë dhe mbishkrimin e saj: “Darkë e bukur me djemtë”, dhe në mesin e atyre që u përgëzuan ishte lojtari më i mirë i Arsenalit sot, Bukayo Saka.

Tifozët nuk e kishin problem të identifikonin grupin më të madh të njerëzve që ishin mbledhur për darkë.

Megjithatë, dy emra shkaktuan disa probleme. Njëri është Darren Dein, i cili qëndron në të djathtë të Henrit dhe është menaxheri i tij dhe djali i ish-trajnerit të Arsenalit, David Dein.

Një tjetër futbollist që disa nuk e njohën është Jeremie Aliadiere. Ai ishte vetëm 21 vjeç kur Gunners fituan ligën të pamposhtur në 2004.

Tani 39 vjeç, ai ka rruar kokën dhe është krejtësisht i panjohur nga ditët e tij të lojës.

Nëse nuk keni arritur t’i njihni të gjitha, lexoni më poshtë.

Rreshti i sipërm, nga e majta në të djathtë: Martin Keown, Lee Dixon, Gael Clichy, Darren Dein, Thierry Henry, Jens Lehmann, Jeremie Aliadiere dhe Ray Parlour.

Rreshti i poshtëm, nga e majta në të djathtë: Robert Pires, Patrick Vieira dhe Ian Wright.

Kategoritë
Sport