Legjenda franceze i dha një mësim jete Mbappes: Mjaft me atë ego, nuk është aspak elegante

Futbollisti i famshëm francez Christophe Dugarry ka kritikuar sjelljen e Kylian Mbappe duke thënë se ka ardhur koha që ai të mos tregojë se është egoist dhe se duhet të tregohet në fushë dhe jo në rrjetet sociale.

Mbappé ka lëshuar një deklaratë të ashpër në lidhje me videon e biletave të sezonit 2023/24 të PSG-së, duke thënë se ajo është bërë pa dijeninë dhe lejen e tij dhe se ai nuk pajtohet me të.

“Nuk jam informuar asnjëherë për këtë, nuk jam dakord me videon e publikuar”, ka thënë Mbappe, i cili ka shpjeguar:

“Kjo është arsyeja pse unë po luftoj për të pasur të drejtën e imazhit tim. PSG është një klub dhe familje e lartë, por nuk është Kylian Saint-Germain”, përfundoi sulmuesi i PSG-së.

Dugarry beson se e kupton zemërimin e Mbappes, por jo mënyrën se si e tregon dhe se nuk e sheh kuptimin në deklaratat e tij.

“Klubi duhet ta kishte informuar paraprakisht, e kuptoj, por a meriton një gabim i tillë një adresë të tillë në rrjetet sociale. E gjithë kjo mund të zgjidhet brenda. Është e ngathët dhe jo elegante. Ai mund të kishte thirrur presidentin e klubit. dhe jo të shkruar në internet, “tha Dugarry, më pas vazhdoi:

“Unë nuk e kuptoj mesazhin e tij. Lëreni të ndalojë, mjaft me atë ego. Ata po humbasin lojë pas loje dhe ai duhet të tregojë vlerën e tij në fushë. Ata kanë paga që janë krejtësisht të çmendura dhe po shkaktojnë një problem për shkak të ndonjë reklame që nuk u miratua. Kujt i intereson kjo?”

Dugarry ishte anëtar i ekipit francez të futbollit që fitoi Kupën e Botës në vitin 1998, dhe në një karrierë të pasur ai luajti për Bordeaux, Milan, Barcelonë, Marsejë, Birmingham dhe Katar SC. Ai luajti për kombëtaren franceze nga viti 1994 deri në vitin 2002 dhe bëri 55 paraqitje.

Kategoritë
Sport