Klopp suspendohet për dy ndeshje dhe gjobitet rëndë

Jurgen Klopp nuk do të jetë në stolin e Liverpoolit për dy ndeshjet e radhës.

Ky dënim vjen nga Premierliga, për shkak të komenteve që bëri pas ndeshjes së Liverpoolit ndaj Tottenhamit në Premierligë.

Po ashtu, trajneri gjerman është gjobitur me 75 mijë funte.

Liverpoolit i kanë mbetur edhe dy ndeshje deri në përfundim të sezonit aktual, teksa po lufton për top-4she.

Në këto dy ndeshje, Klopp nuk do të jetë në stolin e “Reds”.

Kategoritë
LajmeSport