Këngëtarja kroate ka pësuar një aksident të rëndë automobilistik, ka shpërndarë fotot e makinës së shkatërruar

Këngëtarja kroate Maja Bajamić ka pësuar një aksident automobilistik ditën e djeshme në autostradë dhe në Instagram ka shpërndarë foto të veturës së saj të aksidentuar me mesazhin se 17 shkurtin e feston si ditëlindjen e saj të dytë.

Ajo tregoi se në fakt shkoi në funeral dhe se për pak sa nuk u vra vetë. Fatmirësisht ajo mbeti e padëmtuar.

“A je në dijeni që sot është ditëlindja jote e re?”, tha një police e re në autostradë pasi unë dhe kolegu i saj përfunduam të gjitha dokumentet sipas protokollit pas një eksperience që nuk e kam pasur kurrë në jetën time, qoftë edhe në një të ngjashme marrëveshje – një ndalesë trafiku e quajtur totalka,” filloi ajo. në njoftim.

Ajo tha se në fakt duhej të fillonte një natë më parë dhe se drita e majtë që po vezullonte para udhëtimit ishte një shenjë se ajo duhej të flinte pasi mekaniku ta rregullonte.

https://www.instagram.com/p/C3dlW1QoCCi/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading&img_index=4

“Unë shkova në funeralin sot në mëngjes ‘për të qenë atje’ me një person të rrallë nga rubrika ‘njerëzit e mi’, e cila humbi babanë e saj. Plani ishte të kthehesha në Zagreb rreth orës 16-17, të këndoja, të hidheshim në një fustan, taka, lart dhe frize dhe këndoj pjesën time në festën e imagjinatës – ditëlindjen.Mbrëmë për herë të parë në jetën time desha të anuloj fejesën që kisha konfirmuar, sepse ndjeva një peshë emocionale të papërshkrueshme. sepse me këtë lajm një tjetër person i afërt është plagosur rëndë së fundmi në një aksident trafiku”, tha Maja.
Ajo tha se e ka telefonuar kolegun me të cilin këndon pjesën e saj për t’i thënë se nuk ishte ndjerë kurrë kështu më parë.

“Mobili ishte në mbajtëse, YouTube ishte ndezur, kushtet e rrugës ishin të shkëlqyera, isha në korsinë e majtë, nuk po vozisja shumë shpejt, por në një moment dëgjova një zë, sikur diçka goditi nga e majta. anash dhe e ktheva shikimin drejt deres per nje sekond, pas te ciles do te jene disa sekonda qe nuk do i harroj kurre, as tymi, as momenti kur dal nga makina sikur sapo kisha parkuar. atë, edhe pse airbag-u nuk u hap dhe nuk e besoj që nuk kam as një gërvishtje”, ka thënë ajo në fund të rrëfimit të saj.

Maja njihet nga publiku në rajon si ish-këngëtare e Industrisë së Rëndë dhe fituese e spektaklit “Your face sounds familiar”.

Kategoritë
LajmeRajoni