Kapiteni i Real Madridit, Nacho, i bashkohet klubit saudit Al-Qadisiyah

Skuadra spanjolle e futbollit Real Madrid njoftoi sot se kapiteni 34-vjeçar Nacho Fernandez ka vendosur t’i bashkohet klubit të Arabisë Saudite Al-Qadisiyah.

“Real Madrid dëshiron ta falënderojë dhe të shprehë vlerësimin tonë për Nachon, një nga legjendat më të mëdha të klubit”, tha klubi në deklaratën zyrtare.

Mbrojtësi spanjoll do të qëndrojë në Al-Qadisiyah deri në vitin 2026, sipas një deklarate në llogarinë zyrtare në Instagram të palës saudite.

Nacho, i cili ishte lojtar i Real Madridit që nga fëmijëria e tij, fitoi gjashtë trofe të Ligës së Kampionëve të UEFA-s, pesë Kupa të Botës për Klube të FIFA-s, katër Superkupa të UEFA-s, katër tituj të La Ligës spanjolle, dy trofe të Copa del Rey dhe pesë Superkupa spanjolle me “Los Merengues”.

Nacho ka shënuar një herë në 26 paraqitjet e tij për Spanjën.

Kategoritë
Sport