“Jam borxhli ndaj jush”, babai dhe vajza e vogël nxirren të gjallë nga rrënojat 6 ditë pas tërmetit

Ekipet e shpëtimit në Gaziantep në Turqisë shpëtuan Sezai Karabas dhe vajzën e tij të vogël, Şengul Karabas, pas 132 orësh përpjekjesh.

Në videon e shpërndarë nga CNN Turk, babai mund të dëgjohet duke iu lutur shpëtimtarëve për të kërkuar gruan e tij, e cila ai beson se është ende gjallë.“Jam përgjithmonë borxhli ndaj jush,” dëgjohet Karabas duke u thënë shpëtimtarëve, duke iu lutur atyre të ndihmojnë për të gjetur gruan e tij, e cila tha se vrapoi përpara tij kur tërmeti goditi të hënën. Përafërsisht në të njëjtën kohë, por në Hatay, një ekip shpëtimi nxori nga rrënojat një 34-vjeçar.

Kategoritë
BotaLajme