Ish-futbollisti rrëfeu vrasjen e një gangsteri: E rrahu për vdekje dhe ia hodhi trupin në liqen

Gazeta Tribune de Genève raportoi se futbollisti i paidentifikuar, i cili luajti në divizionin e dytë të Francës dhe për Lancy FC dhe FC Aigle në Zvicër, pranoi vrasjen e mafiozit 44-vjeçar.

Ish-futbollisti, emri i të cilit gazeta zvicerane nuk e përmendi, shpjegoi se e hodhi trupin e burrit në liqenin e Gjenevës.

Në rrëfimin e tij, futbollisti zviceran ka shpjeguar se më 16 qershor 2018 ka shkuar për të marrë një ngarkesë droge në Spanjë, por se në atë operacion ka sulmuar kreun e bandës, të cilin e ka rrahur për vdekje me shkop bejsbolli. për shkak të borxheve të papaguara.

Vrasja ka ndodhur, sipas versionit të ish-futbollistit, në bodrumin e shtëpisë së prindërve të tij në Lion.

Pas vrasjes, ai u përpoq pa sukses ta varroste trupin, kështu që e futi në një thes gjumi dhe e la në bagazhin e makinës së tij për dy ose tre ditë, përpara se të nisej për në kanalin Noville ku e hodhi trupin e të vrarëve. në fund të liqenit të Gjenevës.

Trupi i viktimës nuk u gjet kurrë dhe vrasësit do të gjykohen nga 9 deri më 12 maj në gjykatën e Lionit.

Kategoritë
BotaLajme