I vë emrin e Mcgregor pulës, ylli i UFC-së kërcënon Hasbullah-un: Do të të bëj kosh

19-vjeçari i famshëm, Hasbullah Magomedov ka nxehur yllin e UFC-së Conor McGregor, pasi i kë vanë pulës së tij emrin e këtij të fundit.

McGrgor ka bërë fillimisht një kërcënim të fortë ndaj Hasbullah ku shkruante se lishte shumë dëshirë t’i jepte një shkelm b*thëve, por që më pas e ka fshirë duke ripostuar sërish, por me një ton më të lehtë.

Ai shkroi në Twitter: “Do të më pëlqente ta bëja kosh Hasbullën e vogël. Unë do ta kryej misionin tim të shënoj një tre pikësh me të një ditë.”

Shpërthimet tipike në internet të McGregor-it janë bërë të zakonshme në Twitter, megjithatë, irlandezi e quajti megayllin e TikTok një ‘mistrec që mbante me erë të keqe’.

Hasbulla nuk i është shmangur asnjëherë luftimeve kundër disa prej emrave më të mëdhenj dhe më të këqij në planet.

Nga Floyd Mayweather te Logan Paul, sensacioni viral i internetit i imagjinon qartë shanset e tij në ring.

Megjithatë, edhe sot e kësaj dite, irlandezi ka refuzuar t’i përgjigjet thirrjeve të tij të pamëshirshme…

Në mënyrë të pabesueshme, Hasbulla nuk humbi kohë për t’u kundërpërgjigjur.

Miqësia e mirë me Khabib Nurmagomedov ose fakti që ai është nga i njëjti rajon në Dagestan, Hasbulla nuk e ka fshehur faktin se dëshiron një dy-luftim me McGregor.

Pasi i kishte bërë thirrje më parë megayllit të UFC-së në tëeet-e dhe video të ndryshme, Hasbulla së fundmi vendosi të rrisë lojën e tij duke i vënë pulës së tij emrin e irlandezit.

Në pamjet e publikuara në internet, Hasbulla ka filmuar shpendin e tij, duke thënë: “Kjo është pula ime me emrin Conor McGregor. Ja bukuroshja ime”.

Në mënyrë të çuditshme, tifozët e arteve marciale duket se e pëlqyen pasi video mblodhi miliona shikime në internet.

Hasbulla është vënë në shënjestër nga të gjithë yjet e mëdhenj kohët e fundit.

 

Kategoritë
Të ndryshme