Hovenier pas takimit me Kurtin: Ishte i mirë dhe produktiv

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier, pas takimit me kryeministrin Albin Kurtin, ka thënë se është urgjencë de-eskalimi i situatës në veri.

Para mediave, diskutimin me Kurtin ai e ka cilësuar të mirë dhe produktiv.

Ai ka thënë se me Kurtin kanë biseduar edhe për zbatimin e plotë të marrëveshjes bazë Kosovë-Serbi.

 

 

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi