Goli më i bukur i Euro 2024, Arda Guler realizon “perlën” ndaj Gjeorgjisë

Kanë sulmuar gjatë gjithë kohës dhe padyshim e meritojnë këtë avantazh, sidomos të gjetur me një perlë spektakolare, falë “yllit” të tyre, Arda Guler, i cili ka nisur festën në tribunat e “Signal Iduna Park”, aty u po zhvillohet sfida, Turqi-Gjeorgji.

Një top i kapur gjatë presingut të vazhdueshëm bie në këmbët e “yllit” të Real Madrid, Arda Guler, i cili pasi ecën vetëm pak metra lëshon një “predhë” nga jashtë zone, duke e çuar topin në cepin më të largët të portës. Padyshim goli më i bukur i Euro 2024.

Kategoritë
Sport