Gjilani – Prishtina: Këto janë çmimet e biletave për finalen e Kupës së Kosovës

Në ambientet e Federatës së Futbollit të Kosovës është bërë hedhja e shortit për skuadrën që do të jetë në cilësinë e vendasit në finalen e Kupës së Kosovës në futboll.

Gjilani do të jetë në cilësinë e skuadrës vendase kundër Prishtinës në finalen e madhe të Kupës së Kosovës.

Finalja e Kupës së Kosovës në futboll do të zhvillohet më 5 qershor në stadiumin “Fadil Vokrri” me fillim nga ora 18:00.

Njëherit janë bërë të ditura edhe çmimet e biletave për tifozët që duan të jenë prezent në shkallët e stadiumit.

Biletat fillojnë nga më e lira 3 euro në sektorët Veri dhe Jug, 5 euro në Lindje dhe 10 euro në Perëndim.

Federata e Futbollit të Kosovës do të shpërndajë 200 bileta falas.

Deri në finale, Gjilani arriti duke e eliminuar Llapin në gjysmëfinale, ndërkohë Prishtina siguroi finalen falë triumfit të lehtë kundër Vushtrrisë.

Kategoritë
Sport