Futbollisti i ri (21) vdiq pas një sulmi në zemër në fushë

Lojtari i ri i futbollit nga Sylla Moustapha e Bregut të Fildishtë (21) ndërroi jetë pas një sulmi në zemër që përjetoi në tokë gjatë ligës së parë.

Gjatë ndeshjes midis RC Abidian dhe Sol FC, Robert Champroux në Abidian, Moustapha sapo trokiti në fushë në një moment, dhe lojtarët kundërshtarë menjëherë ftuan kujdes mjekësor.

Fatkeqësisht, shpëtimi i tij nuk ishte dhe mjekët mund të gjenin vetëm vdekjen pas ringjalljes, dhe një moment tronditës u regjistrua nga kamerat televizive gjatë transmetimit.

“Mbrojtësi ynë Sylla Moustapha ndërroi jetë pas një sulmi në zemër në tokë,” njoftoi klubi i tij RC Abidjan.

Logosina Cissse, Presidenti RC Abidjan, konfirmoi për AFP se Moustapha ndërroi jetë në rrugën e tij për në spital.

Kategoritë
Sport