Futbollisti i arrestuar në aeroport me 100 kilogramë kokainë, mbërriti me gruan e tij

Futbollisti ndërkombëtar dhe gruaja e tij u arrestuan në Francë pasi u kapën me 100 kilogramë kokainë në bagazhin e tyre pas mbërritjes.

Jean-Manuel Nedra, i cili luajti për kombëtaren e Martinikës për 10 vjet, u arrestua në Paris të dielën pasi iu gjet drogë në aeroportin Charles de Gaulle.

Mesfushori Aiglon du Lamentin u soll para një gjyqtari hetues të mërkurën, raporton gazeta franceze Le Parisien.

Nedra u mbajt në paraburgim në pritje të gjykimit, ndërsa gruaja e tij u la i lirë nën mbikëqyrjen gjyqësore.
“Pa e ditur shkallën e përfshirjes së tij, mësuam se një nga lojtarët tanë u arrestua në Roissy për kontrabandë droge. Le të jemi më të fortë se kurrë dhe të bashkuar për të vazhduar punën tonë të edukimit përmes sportit, për të luftuar këtë plagë, për të mbrojtur dhe paralajmëruar të rinjtë ndaj rreziqeve, pasojave dhe abuzimeve të këtij mjedisi”, tha klubi i lojtarëve.

Gjithashtu shtohet se lojtari ka qenë duke udhëtuar në cilësinë personale kur ai dhe gruaja e tij janë arrestuar.

Kategoritë
Sport