Formacionet zyrtare: Shqipëri – Itali, kështu startojnë “shqiponjat” në Euro 2024

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Shqipëri – Itali, e vlefshme për Grupin B në Euro 2024.

Dy trajnerët, Sylvinho dhe Spalletti kanë zbuluar 11-shen e ndeshjes që nis nga ora 21:00 në stadiumin “Iduna Park”, shkruan Indeksonline

Një numër i madh tifozësh janë të pranishëm në stadiumin e klubit të njohur gjerman, kurse më shumë se gjysma e saj është e mbushur me tifozët “kuqezi”.

Formacioni i Shqipërisë:

Formacioni i Italisë:

Kategoritë
Sport